Zmniejszenie Czcionki Przywiększenie Czcionki
PDF Drukuj Email
05.11.2007.

Dom Pomocy Społecznej   im. Świętego Franciszka Salezego
Warszawa ul. Solec 36 a

Dom Pomocy Społecznej im. Świętego Franciszka Salezego

Dom Pomocy Społecznej im. Św. Franciszka Salezego

ul. Solec 36a, 00-394 Warszawa

Placówka przeznaczona dla osób przewlekle somatycznie chorych

Liczba miejsc: 90

Dyrektor Stanisław Miłoński

 

 

 

Telefony:

sekretariat: (22) 625 63 42

centrala: (22) 622 88 60

pracownicy socjalni: (22) 625 63 42 wew. 101

fax: (22) 625 63 43, (22) 625 63 42 wew. 104

e-mail: dpssolec@wp.pl

 

Dom jest prowadzony przez Towarzystwo Przytułku Św. Franciszka Salezego. Placówka posiada ponad 100 - letnią tradycję. Została zbudowana w 1882 r., kiedy to staraniem Zgromadzenia Sióstr Św. Wincentego a’Paulo zorganizowano opiekę nad osobami bezdomnymi i niezdolnymi do pracy.

 

 

Dom usytuowany jest na Powiślu w sąsiedztwie ul. Dobrej, wśród aglomeracji śródmiejskiej. W pobliżu znajdują się sklepy, szpital, przystanek autobusowy i PKP.

 

 

Trzykondygnacyjny budynek stoi na działce o powierzchni. 4,6 ha. Dom jest otoczony pasażem zieleni z alejkami spacerowymi  i ławkami. Posiada pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Przy każdym pokoju znajduje się łazienka. Na każdej kondygnacji Domu znajdują się: gabinety lekarsko – pielęgniarskie, sale jadalne – świetlice, kuchenki pomocnicze. Ponadto w Domu mieści się sala rehabilitacyjna wyposażona m. in. w UGUL, sala terapii zajęciowej, kaplica, biblioteka, pokoje gościnne pokój socjalny.  Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony w windę z bezpośrednim wyjazdem do ogródka, na każdym piętrze znajdują się szerokie korytarze z poręczami.

 

 

Osoby zamieszkujące w Domu, w miarę swoich możliwości, uczestniczą w zajęciach terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Oprócz tego w okresie od wiosny do jesieni wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze. Spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu odwiedzając pobliskie ogrody, parki i lasy. Korzystają również z wczasów rekreacyjno – wypoczynkowych w Łaźniewie lub sanatoriach. Mieszkańcy są systematycznie odwiedzani przez dzieci i młodzież, przygotowujących z okazji różnych świąt występy artystyczne i zabawy. Z wizytami do Podopiecznych przychodzą także Postulanki Sióstr Miłosierdzia oraz Klerykcy z Seminarium Duchownego, którzy są dla nich duchowym wsparciem.

 

 
Easy Loans Houston TxCash Advance MissouriBuy Cheap ViagraGoogleNews
© 2015 Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Lipińska 2, 01-833 Warszawa