Wykaz domów pomocy społecznej

Dom Pomocy Społecznej „BUDOWLANI”

Dom Pomocy Społecznej „Budowlani”

Dom Pomocy Społecznej „BUDOWLANI”
ul. ELEKCYJNA 6
01-128 Warszawa

Placówka przeznaczona dla osób w podeszłym wieku
Liczba miejsc: 112
Dyrektor Jarosław Sienkiewicz

Telefony:
sekretariat: (22) 836 66 62 wew. 101
centrala: (22) 836 66 62

pracownicy socjalni:
Sylwia Grzesik
Anna Mówińska
Dariusz Mossakiewicz

tel. (22) 836 66 62 wew. 132
fax: (22) 836 66 62 wew. 301

e-mail: socjalny@dpsbudowlani.pl
strona www: www.dpsbudowlani.pl

Dom Pomocy Społecznej „Budowlani” został wybudowany w 1976 roku z inicjatywy pracowników budownictwa przy współudziale władz miasta Warszawa dla osób w podeszłym wieku. Autorem projektu koncepcji budowy był mgr inż. arch. Jerzy Kumelowski.
Dom usytuowany jest na warszawskiej Woli, a położony jest w otoczeniu trzech parków: Parku im. Edawrda Szymańskiego, Parku im. Gen. Józefa Sowińskiego oraz Parku na Moczydle. Dawniej na tym miejscu odbywały się wolne elekcje, czyli wybór monarchy, na który zjeżdżała się polska szlachta.
Dom jest budowlą o dwóch kondygnacjach, podzieloną na dwie części: mieszkalną i ogólną. Część mieszkalna liczy 90 pokojów jednoosobowych oraz 11 dwuosobowych. Każdy pokój posiada balkon.
Dom jest całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, nie posiada żadnych barier architektonicznych.
Część ogólną z częścią mieszkalną łączy wewnętrzny dziedziniec ze szklanym dachem, na który składa się hol z kominkiem oraz patio ozdobione roślinami.
Dodatkowo Dom posiada dwa ogrody. Zimowy zwany Patio oraz ogród letni. Ogród zimowy z licznymi palmami jest ozdobiony złoto-brązową mozaiką na tle kremowych marmurów. W ogrodzie letnim znajduje się basen ozdobny z fontanną, 14 gatunków drzew oraz różnorodne krzewy. Otoczenie Domu przystrojone jest rabatkami, pergolami, a także balkonowymi kwietnikami.
W celu wzbogacenia oferty skierowanej do potrzeb mieszkańców pracownicy Domu w porozumieniu z Radą Samorządu Mieszkańców współpracują z wolontariuszami oraz organizacjami pozarządowymi.