Wykaz domów pomocy społecznej

Dom Pomocy Społecznej „Centrum Alzheimera”

Dom Pomocy Społecznej „Centrum Alzheimera”

Dom Pomocy Społecznej
Al. Wilanowska 257
Warszawa 02-730

Placówka przeznaczona dla osób przewlekle somatycznie chorych
Liczba miejsc: 90
Dyrektor – Jarosław Gnioska

Telefony:
sekretariat: (22) 843 19 23
centrala: (22) 843 19 22, (22) 847 24 61

pracownicy socjalni:
Barbara Lichucka barbara.lichucka@ca.waw.pl
Katarzyna Zalewska katarzyna.zalewska@ca.waw.pl

tel. (22) 843 19 22 w. 109
fax: (22) 843 19 23

e-mail: sekretariat@ca.waw.pl

Strona WWW: http://www.ca.waw.pl

Dom Pomocy Społecznej przy Al. Wilanowskiej w Warszawie powstał w 1974 roku. Przez wiele lat usytuowany był przy ul. Nowoursynowskiej 216 lecz od 2010 roku został przeniesiony do nowo wybudowanego obiektu, który mieści się na tej samej działce lecz przy Al. Wilanowskiej. Przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, z chorobą Alzheimera.
Budynek o dwóch kondygnacjach, usytuowany na działce o powierzchni 2,2 ha. Poniżej skarpy na której jest usytuowany, znajduje się sad. Wokół znajduje się teren rekreacyjno – parkowy z utwardzonymi alejkami, ławkami. Teren trawiasty wykorzystywany jest często do zajęć rekreacyjno – sportowych i okolicznościowych uroczystości.
W Domu znajdują się pokoje 1 i 2 osobowe – 6, 2-osobowe – 12, 3-osobowe – 18. Docelowo wszystkie pokoje będą 1 i 2 osobowe.
W każdym pokoju znajduje się instalacja przyzywowa. Dla Mieszkańców dostępne są pomieszczenia specjalistyczne: gabinet lekarski i zabiegowy, sala do fizykoterapii i rehabilitacji, jadalnia i świetlica, pracownia terapii zajęciowej.
Dom i teren wokół niego pozbawione są barier architektonicznych. Osoby na wózkach inwalidzkich i korzystające ze sprzętu wspomagającego mogą swobodnie poruszać się, ułatwienia stanowi winda, poręczę w ciągach komunikacyjnych i odpowiednie wyposażenie łazienek.
Dom współpracuje z różnymi organizacjami samorządowymi, placówkami oświatowymi co pozwala i ułatwia organizowanie dla Mieszkańców imprez artystycznych oraz zajęć rekreacyjnych m.in. występy grup artystycznych, wycieczki krajoznawcze, pikniki, spacery.
Pensjonariusze mają możliwość udziału w zajęciach terapii zajęciowej, zajęciach plastycznych, muzykoterapii, biblioterapii, videoterapii, grach i zabawach dydaktycznych.
Placówka jest otwarta dla wolontariuszy, chętnych poświęcić swój czas osobom potrzebującym wsparcia.