Wykaz domów pomocy społecznej

Dom Pomocy Społecznej „Chemik”

Dom Pomocy Społecznej „Chemik”

 

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ „CHEMIK” W WARSZAWIE
ul. Korotyńskiego 10
02 – 121 Warszawa

Placówka przeznaczona dla osób w podeszłym wieku
Liczba miejsc: 100
Dyrektor Renata Lapsz

Telefony:
Dyrektor: 603 862 649
sekretariat: (22) 823 50 12

 

tel. (22) 823 58 37 wew. 17
fax (22) 823 50 12 wew. 13
e-mail: dpschemik@idsl.pl
sekretariat.chemik@idsl.pl

Dom Pomocy Społecznej „Chemik” został wybudowany przez Warszawską Fabrykę Kosmetyków Pollena Uroda na początku lat 70-tych. Dom jest przeznaczony dla osób w podeszłym wieku, wymagających stałej opieki socjalnej, medycznej i rehabilitacyjnej. Dom dysponuje 100 miejscami.
Dom jest usytuowany w dzielnicy Ochota między ulicami: Mołdawską i Jasielską, sąsiaduje z nowoczesnym osiedlem mieszkaniowym.
Czterokondygnacyjny budynek jest usytuowany jest na działce z ogrodem. Otoczenie sprzyja rekreacji, jednocześnie jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto w okolicy znajdują się tereny zielone dla spacerowiczów.
W Domu znajdują sie: 68 pokoi jednoosobowych i 16 pokoi dwuosobowych z loggią i łazienką. Na każdym piętrze znajduje się sala dziennego pobytu wyposażona w fotele i sprzęt audio – tele. Ponadto na terenie Domu znajduje się: kaplica, biblioteka z bogatym księgozbiorem, sala jadalna, palarnia, dzienny pokój do zajęć terapeutycznych służących uaktywnieniu Mieszkańców tracących sprawność psychofizyczną, zespół pomieszczeń
medyczno-rehabilitacyjnych. Warunki mieszkaniowe dostosowane są do możliwości psychofizycznych lokatorów – osób niesprawnych ze względu na sędziwy wiek.
Dom pozbawiony jest barier architektonicznych, posiada dwie windy osobowe, w pokojach zainstalowana jest sygnalizacja przyzywowa. Kondygnacje zróżnicowano kolorystycznie tak, aby mieszkańcy mieli łatwość rozpoznawania swojego piętra. Na korytarzach zainstalowane są poręcze, podłogi wyłożone wykładziną p/poślizgową, przed budynkiem dobudowano podjazd dla wózków inwalidzkich.
W ramach programu działania Domu, który opracowywany jest w oparciu o nawyki i upodobania Mieszkańców, a przede wszystkim o ich możliwości psychofizyczne organizowane są imprezy plenerowe, pogadanki, wycieczki, wczasy rehabilitacyjne, spotkania integracyjne, które mają na celu aktywizację Mieszkańców. Organizowane są zajęcia kulturalno – oświatowe w formie gier i zabaw, prowadzone są dyskusje na różne tematy, wsólne czytanie
i interpretacja literatury. Święta i uroczystości obchodzone sąuroczyście i zgodnie z polską tradycją. Na terenie Domu działa zespół wokalny „Uśmiech”.