Wykaz domów pomocy społecznej

Dom Pomocy Społecznej im. „Matysiaków”

 

Dom Pomocy Społecznej im. „Matysiaków”

Dom Pomocy Społecznej im. „Matysiaków”
ul. Arabska 3
03 – 977 Warszawa

Placówka przeznaczona dla osób w podeszłym wieku
Liczba miejsc: 100
Dyrektor Andrzej Wyrożemski

Telefony:

sekretariat: (22) 617 48 88
centrala: (22) 617 45 78

pracownicy socjalni:

Barbara Kozłowska
Justyna Cybula

tel. (22) 671 72 67, (22) 617 45 78 wew. 32
fax: (22) 617 45 78 wew. 22

e-mail: sekretariat@dpsmatysiaki.waw.pl;
Dom zlokalizowany jest na Saskiej Kępie w Dzielnicy Praga Południe, na działce o powierzchni 1,2 hektara. Zbudowany został w systemie pawilonowym. Osobne budynki mieszkalne z przestronnymi korytarzami (łącznie 6 pawilonów), połączone są centralnym łącznikiem z windą i podjazdami umożliwiającymi pełną komunikację. Zaletami tego rozwiązania są przede wszystkim osobne pawilony mieszkalne z 4 pokojami dwuosobowymi – dla małżeństw i 92 pokojami jednoosobowymi, z balkonami oraz aneksami z umywalką.
Wokół budynku znajduje się piękny ogród, w którym zorganizowano wiele miejsc do wypoczynku.
Placówka dostosowana jest do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, pozbawiona jest wszelkich barier architektonicznych. Posiada windę, antypoślizgowe podłogi, poręcze na schodach i korytarzach, podjazdy. Na każdym korytarzu, do dyspozycji mieszkańców znajdują się łazienki i toalety oraz kuchenki pomocnicze.
Placówka spełnia wszyskie standardy w zakresie zapewnienia jej mieszkańcom odpowiednich warunków bytowych jak też w zakresie świadczonych usług, które zabezpieczane są przez wykwalifikowaną kadrę.
W Domu istnieje możliwość rozwijania zainteresowań w organizowanej terapii zajęciowej oraz różnych form spędzania czasu wolnego – uczestnictwa w organizowanych imprezach, wycieczkach, koncertach, prelekcjach itp. Mieszkańcy udzielają się w zespole artystycznym „Promyk”. Biorą czynny udział w szeregu imprez ogólnopolskich takich jak: zawody wędkarskie, festiwale zespołów artystycznych, przeglądy twórczości. Placówka zdobywa liczne puchary i dyplomy, co świadczy o dużej aktywności Mieszkańców i jest ważnym elementem promującym placówkę.