Wykaz domów pomocy społecznej

Dom Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”

pod_brzozami

 

Dom Pomocy Społecznej POD BRZOZAMI
Warszawa ul. Bohaterów 46/48

Placówka przeznaczona dla osób w podeszłym wieku
Liczba miejsc: 80
Dyrektor – Maryla Jarzęcka

Telefony:
sekretariat: (22) 614 05 71
centrala: (22) 811 44 85

pracownicy socjalni:

Hanna Skrobiszewska
Magdalena Sierhej

tel. (22) 811 44 85 wew. 215
fax: (22) 811 44 85 lub (22) 614 05 71

e-mail: sekretariat@dpspodbrzozami.pl

Historia Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami” sięga 1966 r., kiedy to zapadła decyzja o rozpoczęciu jego budowy . Dom zlokalizowany jest w Dzielnicy Białołęka. Lokalizacja została wybrana ze względu na warunki mikroklimatyczne, tereny zielone oraz usytuowanie w niskiej, jednorodzinnej zabudowie charakteryzującej się ciszą i spokojem.
Budynek jest dwukondygnacyjny. Wokół budynku znajduje się piękny, częściowo zalesiony ogród, w którym zorganizowano wiele miejsc do wypoczynku. Obecna nazwa placówki jest ściśle związana z jej usytuowaniem – w brzozowym zagajniku, w którym mieszkańcy mogą znaleźć miejsce do wypoczynku. Teren wokół zagospodarowany jest w formie kompleksu leśno – parkowego o łącznej powierzchni 1 ha.
Placówka pozbawiona jest wszelkich barier architektonicznych. Pokoje mieszkalne są jedno i dwuosobowe z małym aneksem umywalkowym. Na każdym korytarzu, do dyspozycji mieszkańców znajdują się łazienki i toalety oraz kuchenki pomocnicze.
Placówka spełnia wszystkie standardy w zakresie zapewnienia jej mieszkańcom odpowiednich warunków bytowych jak też w zakresie świadczonych usług, które zabezpieczane są przez wykwalifikowaną kadrę.
Dom zapewnia bogatą ofertę usług w zakresie wypoczynku i działalności kulturalnej.
Mieszkańcy mogą korzystać z zajęć aktywizujących: terapii zajęciowej, muzykoterapii, zajęć ruchowych ogółnousprawniających. Mieszkańcy Domu utworzyli zespół muzyczny, z którym wyjeżdżają na konkursy, przeglądy, dają także występy w innych placówkach.
Czas wolny Podopiecznych jest organizowany poprzez różne formy terapii, w tym m. in. muzykoterapię, biblioterapię, logoterapię, kinezyterapię, udział w warsztatach terapii zajęciowej.
Ponadto Mieszkańcy mają możliwość uprawiania ogródków działkowych oraz udziału w wycieczkach i piknikach urządzanych w pobliskim lesie.
Studenci wyższych uczelni chętnie angażują się w różne prace na rzecz Podopiecznych, począwszy od bycia w relacji babcia – wnuczka/wnuczek, poprzez pomoc w konkretnych czynnościach.