Wykaz domów pomocy społecznej

Dom Pomocy Społecznej Pracownika Oświaty

Dom Pomocy Społecznej Pracownika Oświaty

Dom Pomocy Społecznej Pracownika Oświaty
ul. Parkowa 7a
00 – 759 Warszawa

Placówka przeznaczona dla osób w podeszłym wieku
Liczba miejsc: 47
Dyrektor Ewa Chmielewska

Telefony:
sekretariat: (22) 841 19 50,(22) 841 09 33
centrala: (22) 841 09 33,(22) 841 19 50
pracownicy socjalni: (22) 841 19 50 wew. 15
fax: (22) 841 09 33 wew. 20
(22) 841 19 50 wew. 20

e-mail: sekretariat@dpsparkowa.pl

Dom istnieje od 1970 roku. Powstał z inicjatywy Kuratorium Okręgu Szkolnego m. st. Warszawy.
Dom usytuowany jest w Dzielnicy Śródmieście, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego.
Dom posiada 11 pokoi jednoosobowych i 18 pokoi dwuosobowych. Większość pokoi dwuosobowych posiada balkon z widokiem na Park w Łazienkach. Pokoje wyposażone są w podstawowe meble, pościel, sprzęt RTV oraz sygnalizację przyzywową. Przy każdym z pokoi jest toaleta z WC i umywalką. Na piętrach znajdują się ogólnodostępne łazienki ze stanowiskami kąpielowymi: kabinami natryskowymi, wanną i toaletą.
Mieszkańcy mogą korzystać ze świetlicy ze sprzętem RTV, video, z codzienną prasą i wydzielonym aneksem bibliotecznym. W placówce znajduje się Kaplica, w której odprawiane są Msze Św. i nabożeństwa.
Dom posiada salę koncertową, w której odbywają się spotkania okolicznościowe i świąteczne oraz imprezy kulturalne. Poza ogólną salą jadalną, do dyspozycji mieszkańców na każdym piętrze jest kuchenka, wyposażona w podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego. W Domu znajduje się winda osobowa oraz podnośniki ułatwiające funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Na terenie Domu dostępny jest automat telefoniczny, obok Domu skrzynka pocztowa. W wewnętrznej zabudowie Domu jest patio z małym ogródkiem. Dom realizuje bogatą ofertę kulturalną, mającą na celu zagospodarowanie wolnego czasu. Mieszkańcy biorą udział we wspólnych wyjazdach, plenerach artystycznych, wycieczkach, koncertach, spotkaniach i imprezach okolicznościowych organizowanych na terenie Domu.
W Placówce prowadzone są zajęcia terapeutyczne, służące aktywacji mieszkańców. Należą do nich robótki manualne, wykonywanie dekoracji świątecznych, prace na rzecz Domu, przygotowywanie programów słowno – muzycznych, wspólne śpiewanie, spacery, rozmowy. Zakres świadczonych przez Dom usług oraz wszelkie działania personelu mają na celu stworzenie mieszkańcom dobrych warunków bytowych oraz serdecznej, domowej atmosfery, dającej ludziom w podeszłym wieku poczucie własnej wartości i godności.