Wykaz domów pomocy społecznej

Dom Pomocy Społecznej „SYRENA”

Dom Pomocy Społecznej „SYRENA”

Dom Pomocy Społecznej „Syrena”
ul. Syreny 26
01-155 Warszawa

Placówka przeznaczona dla osób w podeszłym wieku
Liczba miejsc: 150
Dyrektor Małgorzata Słomian

Telefony:
sekretariat: (22) 632 32 42 wew. 301
centrala: (22) 632 32 42, (22) 632 32 41

pracownicy socjalni:

Anna Klejnowska-Kowalczyk
Ewa Lisowska
Maria Domeracka
Monika Wieteska

tel. (22) 632 32 42 wew. 309
fax: (22) 632 75 09
e-mail: sekretariat@dpssyrena.pl
Dom Pomocy Społecznej „Syrena” powstał 1970 r. Dom usytuowany jest na terenie Dzielnicy Wola, pomiędzy ul. Żytnią i Górczewską, w sąsiedztwie bloków mieszkalnych, sklepów apteki, banku.
Dom znajduje się na działce o powierzchni 2,2 ha w budynku sześciopiętrowy z balkonami.
Posiada łącznie 115 pokojów mieszkalnych: w tym 74 pokoje jednoosobowe, 40 pokoi dwuosobowych, 2 izolatki, 1 pokój monitorowany. Pokoje wyposażone są w standardowe sprzęty ale wiele pokoi posiada dodatkowo łóżka rehabilitacyjne. Dom otoczony jest trawnikiem od strony głównego wejścia, z drugiej strony budynku znajduje się ogródek rekreacyjny o pow. 900 m kw. z altanką i alejkami spacerowymi – stanowiący oazę ciszy, spokoju i wypoczynku, – o który dbają mieszkańcy i pracownicy.
Placówka pozbawiona jest całkowicie barier architektonicznych, posiada dwa podjazdy wejściowy dla wózków inwalidzkich oraz dwie windy osobowe. Mieszkańcy mają dostęp do gabinetu fizykoterapii, sali rehabilitacyjnej, gabinetu zabiegowego, pracowni terapii zajęciowej, kaplicy, biblioteki, kawiarenki. Na każdym piętrze znajduje się salonik TV oraz kuchenka wyposażona w sprzęt agd. Na pierwszym piętrze przeznaczonym i dostosowanym dla osób leżących i niepełnosprawnych znajduje się gabinet medycznej pomocy doraźnej oraz kąpielownia dostosowana dla osób leżących i niepełnosprawnych,
Dom organizuje dla mieszkańców: wycieczki autokarowe, wycieczki samochodem domowym, wejścia do kin i teatrów, bale, zabawy i imprezy okolicznościowe. Na terenie Domu odbywają się koncerty w wykonaniu zaproszonych artystów, spotkania w domowej kawiarence uczestnictwo w zajęciach terapii zajęciowej. Od 1994 r. Mieszkańcy prowadzą zespół artystyczny. Funkcjonuje Klub video.
Na terenie Domu działa również Rada Mieszkańców.