Wykaz domów pomocy społecznej

Dom Pomocy Społecznej „Wójtowska”

Dom Pomocy Społecznej „Wójtowska”
ul. Wójtowska 13
00–224 Warszawa

Placówka przeznaczona dla osób przewlekle somatycznie chorych
Liczba miejsc: 110
Dyrektor Małgorzata Druś

Telefony:
sekretariat: (22) 635 77 40
centrala: (22) 831 52 51, (22) 831 52 52
fax: (22) 831 52 51, (22) 635 87 42

e-mail: sekretariat@dpswojtowska.pl

 

Dom Pomocy Społecznej powstał w 1964 r. Dom usytuowany jest na terenie Dzielnicy Śródmieście, w zabytkowej części Starówki.
Placówka usytuowana jest na działce o pow. 1,9 ha. Teren wokół Domu jest obsadzony zielenią. Ławki parkowe i stoliki umożliwiają miłe spędzanie czasu na powietrzu. Czterokondygnacyjny budynek o łącznej zabudowie 776 m kw pozbawiony jest barier architektonicznych, posiada podjazdy dla wózków inwalidzkich, windy, na korytarzach zamontowane są poręcze ułatwiające poruszanie się. Placówka dysponuje pokojami jedno, dwu i czteroosobowymi. W każdym pokoju znajdują się umywalki. Na każdym piętrze są ogólnodostępne łazienki oraz kuchenki pomocnicze. Większość pokoi ma dostęp do tarasu. Pokoje mieszkalne wyposażone są w podstawowe sprzęty. Mieszkańcy mają możliwość doposażenia pokoi we własny drobny sprzęt, pamiątki. Do dyspozycji mieszkańców jest wiele pomieszczeń ogólnego użytku: jadalnia, pełniąca także funkcję sali do organizowania uroczystości i imprez artystycznych, biblioteka, sala rehabilitacyjna, pracownia terapeutyczna, pokoje dziennego pobytu.
Placówka spełnia wszyskie standardy w zakresie zapewnienia jej mieszkańcom odpowiednich warunków bytowych jak też w zakresie świadczonych usług, które zabezpieczane są przez wykwalifikowaną kadrę. W Domu realizowana jest bogata oferta zajęć w zakresie kultury i rozrywki. Organizowane są występy kabaretów, wycieczki, wyjścia do filharmonii teatru, na wystawy lub do muzeum. Na terenie Domu, dla młodych niepełnosprawnych osób został zorganizowany oddział ze specjalnym programem terapeutycznym.