Wykaz domów pomocy społecznej

Dom Pomocy Społecznej im. Stanisława Broniewskiego „Orszy” w Wesołej

Dom Pomocy Społecznej „Gniazdo Rodzinne”

Dom Pomocy Społecznej im. Stanisława Broniewskiego „Orszy” w Wesołej.
ul. Kilińskiego 10/12
05-075 Warszawa-Wesoła

Placówka przeznaczona dla osób w podeszłym wieku
Liczba miejsc: 15 (placówka dysponuje także 17 miejscami prywatnymi)
Prezes Fundacji: Ks. Stefan Wysocki
Dyrektor DPS: Mirosław Maciążek

Telefony:
sekretariat: (22) 773 91 62
centrala: (22) 773 69 40
(22) 773 69 40
fax: (22) 773 91 62

e-mail: biuro@gniazdo.org.pl

Założycielem i podmiotem prowadzącym Dom Pomocy Społecznej jest powstała w 1989 Fundacja Wspólnota Osób Starszych Pod Jednym Dachem „Gniazdo Rodzinne”. Placówka świadczy całodobową pomoc osobom w podeszłym wieku. Od 2001 r. do placówki przyjmowane są osoby, ubiegające się o miejsce w domu pomocy społecznej na warunkach regulowanych przepisami ustawy o pomocy społecznej. Dom posiada 32 miejsca, w tym 17 – komercyjnych.
Dom usytuowany jest na terenie Dzielnicy Wesoła, w okolicy jest dużo zieleni, wokół Domu jest ogród, z dużą skarpą w tle.
Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 5 ha. Wśród zieleni są ławki, na których można odpocząć na świeżym powietrzu. Dom mieści się w budynku o trzech kondygnacjach. Przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych – w placówce jest winda, są uchwyty i poręcze. Mieszkańcy mają do dyspozycji 32 pokoje jednoosobowe, z łazienkami oraz jedną wspólną kuchnię. W pokojach znajdują się telefony oraz instalacja przyzywowa. Istnieje możliwość wyposażenia pokoju we własne sprzęty. Wśród ogólnodostępnych pomieszczeń znajduje się sala rehabilitacyjna, świetlica, dwa hale i dwa tarasy.
W Domu oferowane są usługi rehebilitacyjne w nowocześnie wyposażonym Ośrodku Rehabilitacji i Fizjoterapii Podstawowa, opieka medyczna jest zapewniona na miejscu. Czas wolny Pensjonariusze spędzają przede wszystkim na zajęciach terapeutycznych, pod nadzorem personelu. Wyjeżdżają na imprezy plenerowe, turnusy rehabilitacyjne, biorą udział w przeglądach twórczości.