2018.07.02 Piknik integracyjny

7 czerwca w Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” w Międzylesiu odbył się piknik integracyjny, w którym udział wzięli mieszkańcy DPS, w tym uczestnicy projektu „Wsparcie – Aktywizacja – Włącznie”, a także ich rodziny i przyjaciele.

Motywem głównym pikniku była w tym roku Afryka. Wystąpił afrykański artysta Ricky Lion wraz z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy przygotowali pokaz tańców i gry na bębnach. Zorganizowany został poczęstunek w stylu afrykańskim, w trakcie którego obok bardziej tradycyjnych potraw serwowano m.in. pieczone banany.

Piknikowi towarzyszył kiermasz wyrobów rękodzielniczych, które powstały w WTZ i nawiązywały do afrykańskiego charakteru imprezy. Goście mogli również sfotografować się  w fotobudce. Pod koniec pikniku do tańca i dobrej zabawy zaprosił zespół „Luzik Czadzik.”

Animacja imprezy, występ zespołu oraz fotobudka to atrakcje zrealizowane w ramach projektu WCPR „Wsparcie-Aktywizacja-Włączenie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.